ANKARA YENİ UZMAN AKADEMİ İŞYERİ HEMŞİRELİĞİ /DSP EĞİTİMİ

İş Sağlığı ve Güvenliği Hizmetlerinin Uygulanması ve İşyeri Hemşireliği (DSP)

Ankara Diğer Sağlık Personeli Kursu olan Yeni Uzman Akademi olarak uzman eğitimciler, geniş döküman arşivi, güleryüzlü eğitim danışmanlarımız ile iş güvenliği kursu, işyeri hekimliği kursu, işyeri hemşireliği kursu eğitimlerini vermekteyiz.

İş yerlerinde işin yürütüldüğü esnada çeşitli sebeplerle sağlığa zarar verebilecek koşullardan korunmak amacıyla yapılan sistemli ve bilimsel çalışmalar “İş Sağlığı ve Güvenliği” olarak tanımlanmaktadır.  Evrensel anlamda ise iş sağlığı ve güvenliği; henüz bir tehlike veya arıza meydana gelmeden, tehlikeler ve riskler öngörülerek, bunların kabul edilebilir olup olmadığına karar verme çalışmalarını kapsamaktadır.

 6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu eski geleneksel yaklaşımlar yerini çağdaş yaklaşımlara bırakmıştır. Geleneksel yaklaşımda, kazaların ve sistem bozukluklarının incelenmesi temel alınırken, olay sonrası inceleme ve işin yeniden düzenlenmesini hedef alınır. Çağdaş güvenlik yaklaşımı ise, sistem hataları yerine, güvenlik yönetim sisteminin incelenmesi, risk değerlendirme ve güvenlik kültürüne ağırlık verir. Burada amaç olay gerçekleşmeden çalışanların güvenliğini sağlayacak adımlar atmaktadır.

Ankara Diğer Sağlık Personeli Kursu, İşyeri Hekimliği Kursu
Ankara Diğer Sağlık Personeli Kursu

İşyeri Hemşiresi Kimdir?

İşyeri Hemşiresi/ Diğer Sağlık Personeli (DSP),  işletmelerde oluşabilecek acil durumlarda çalışan personelin sağlıklarını kontrol altına almakla yükümlü personeldir.  İşyeri Hemşireleri / Diğer Sağlık Personeli (DSP), bakanlık tarafından yetkilendirilmiş ve belgelendirilmiş personeldir.

İşyeri Hemşiresi Olabilme Şartları Nelerdir?

İşyeri Hemşiresi olabilmek için gerekli olan ilk şart; Hemşirelik, Sağlık Memurluğu, Acil Tıp Teknisyeni ve Çevre Sağlığı Teknisyenliği unvanına sahip olmaktır. Herhangi bir sağlık kurumunda veya farklı bir kurumda çalışıyor olmak İşyeri Hemşireliği sertifikası almaya engel değildir.  

İşyeri Hemşiresinin Görev ve Yetkileri Nelerdir?

Diğer sağlık personelleri işyeri hekimleri ile birlikte görev yapar.

İş sağlığı ve güvenliği hizmetlerinin planlanması, değerlendirilmesi, izlenmesi işlemlerini yapar.  

Hizmet sunulan işyeri ve personeli ile ilgili veri toplar ve gerekli kayıtları tutar.

Çalışanların sağlık ve çalışma öykülerini işe giriş / periyodik muayene formuna işler.  

İşyeri hekimi tarafından yapılan muayenelerde gerekli yardımı sunar.

İlk yardım hizmetlerinin organizasyonunun yürütülmesinde işyeri hekimi ile birlikte çalışır.

 Çalışanların sağlık eğitimlerinde görev alır.

 İşyeri bina ve eklentilerinin genel hijyen şartlarının sürekli izlenip denetlemesinde işyeri hekimine gerekli desteği sağlar.

 İşyeri hekimince verilecek iş sağlığı ve güvenliği ile ilgili diğer görevleri yürütür.

İş güvenliği hizmeti verilen işyerlerinde görevli çalışan temsilcisi ve destek elemanlarının çalışmalarına destek sağlar.

Ayrıca işyeri hekimi tarafından verilen direktifleri de yerine getirir.

İşyeri Hemşiresi Eğitimleri

İşyeri Hemşiresi olabilmek için bakanlık tarafından belirlenen bir başka şart da ‘‘eğitim alma’’ zorunluluğudur. Katılımcılar, bakanlığın gerekli eğitim programını açması için yetkilendirdiği eğitim merkezlerinden eğitim alırlar. İşyeri hemşireliği eğitim programı,

Uzaktan Eğitim: 45 saat eğitim merkezinin internet veri tabanı üzerinden her katılımcıya özel oluşturduğu, kullanıcı şifresi ile sisteme kayıtlı dersleri eşzamanlı olmadan gün içersinde dilediği saatler içerisinde takip ettiği programdır.

Örgün Eğitim: 45 saat eğitimin, kurs merkezine ait sınıflarda yüz yüze işlendiği derslerdir. Örgün eğitimler devam zorunluluğu olan ve bakanlık tarafından denetlenen eğitimlerdir. Eğitimler gün içersinde en fazla altı saat olacak şekilde düzenlenir.  

İşyeri Hemşireliği / Diğer Sağlık Personeli (DSP) Eğitim Süreci Nasıldır?

Kurs Kayıt İşlemleri: İşyeri Hemşiresi adayı gereken evrakları eğitim merkezine sunarak kayıt işlemlerini tamamlar. Kurs kayıt işlemleri için gerekli belgeler;

Diploma

Nüfus Cüzdanı

Kayıt Başvuru Dilekçesidir. ( Kayıt başvuru esnasında Ankara Yeni Uzman Akademi’den temin edebilirsiniz.

Diğer Sağlık Personeli Eğitimlerinde Ankara Yeni Uzman Akademi Farkı

Sektörde 7.ci yılını geride bırakmak üzere olan Ankara işyeri hemşireliği kursu Yeni Uzman Akademi, İş Güvenliği alanında birçok başarıya imza atmış bir eğitim kurumudur. Ankara Yeni Uzman Akademi katılımcılarını sadece sınavlara hazırlamakla kalmaz aynı zamanda mesleğe atıldıkları dönem tam anlamı ile bir profesyonel olarak çalışmalarını sağlar.

İş güvenliği tüm kamuoyunun dikkatle takip ettiği ve her geçen gün önemi daha da artan bir konudur. Ankara işyeri hemşireliği kursu Yeni Uzman Akademi de bu alanda mesleğinin en iyilerini yetiştirmek için azim ve kararlılıkla çalışan ve üstüne düşen görevi yerine getirmek için alanının en iyileri ile çalışan bir eğitim kurumudur.

Eğitim Bizim İşimiz

Pandemi döneminde örgün eğitim derslerini internet ortamına taşıyan Ankara işyeri hemşireliği kursu Yeni Uzman Akademi ile profesyonelliğe her zaman bir adım daha yakınsınız. Ankara Yeni Uzman Akademi’den Diğer Sağlık Personeli (DSP) eğitimi almanız halinde sınav öncesi yenileme ve soru çözme programlarından ücretsiz yararlanabilir ve dışarıda satışı olmayan yani Ankara işyeri hemşireliği kursu Yeni Uzman Akademi öğrencileri için özel hazırlanmış Diğer Sağlık Personeli Sınavlarına Hazırlık kitabına da ücretsiz sahip olabilirsiniz.  Siz de işinizin uzmanı olmak için Ankara işyeri hemşireliği kursu Yeni Uzmanı tercih ederek başarıyı yakalayın.

Biz bir aileyiz; çünkü her kursiyerimizi eğitim ailemizin bir parçası olarak görmekte ve beraber hareket etmekteyiz. Kursiyerlerimiz ile olan iyi ilişkilerimiz sadece kurs süreci içerisinde değildir. Kursiyerlerimizin İzmir iş yeri hekimliği kariyerleri boyunca yanlarında olmaya devam ediyoruz.

İzmir İşyeri hemşireliği kursu Ankara Yeni Uzman Akademi  https://www.facebook.com/taner.basol.311     ve https://instagram.com/yeni_uzmanakademi?igshid=j2kucvlxiut   instagram sayfaları aracılığı ile hem kursiyerlerini Ankara işyeri hemşireliği ile ilgili gelişmelerden sürekli haberdar ederken aynı zamanda işyeri hemşireliği iş ilanlarını da yine sosyal medya hesaplarından yayımlamaktadır. Siz de bizleri sosyal medyadan takip ederek hem Ankara işyeri hemşireliği ile ilgili gelişmelerinden hem de iş ilanlarından haberdar olun.

Ankara DSP- İşyeri hekimliği ve tüm İSG ders notlarını https://yeniuzmanakademi.com/is-guvenligi-ders-notlari sayfamızdan indirebilir ayrıca sayfamız üzerinden eğitimler ile ilgili ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz.