YENİ UZMAN AKADEMİ İŞYERİ HEKİMİ EĞİTİMLERİ İLE ANKARA’DA

Ankara İşyeri Hekimliği Kursu olan Yeni Uzman Akademi olarak uzman eğitimcilerimiz, eğitim danışmanlarımız ve son teknoloji eğitim materyallerimiz ile Ankara İşyeri Hekimliği Kursu eğitimleri vermekteyiz.

İşyeri Hekimi: 6331 sayılı iş güvenliği Kanun’una göre; ‘‘İş sağlığı ve güvenliği alanında görev yapmak üzere Bakanlıkça yetkilendirilmiş işyeri hekimliği belgesine sahip hekim’’olarak tanımlanmıştır.

İşyeri Hekimlerinin Görev Yetkileri Bakanlıkça Belirlenmiştir.

Ankara İşyeri Hekimliği Kursu, İşyeri Hekimliği Kursu
Ankara İş Yeri Hekimliği Kursu

 

A – İşyeri Hekimlerinin Görevleri:

a) Rehberlik

b) Risk Değerlendirmesi

c) Sağlık Gözetimi

 d) Eğitim, Bilgilendirme Ve Kayıt

 e) İlgili Birimlerle İşbirliği

B- İşyeri Hekimlerinin Yetkileri

a) İşyerinde belirlediği hayati tehlikenin ciddi ve önlenemez olması ve bu hususun acil müdahale gerektirmesi halinde işin durdurulması için işverene başvuru yapabilir.

 b) Görevi gereği işyerinin bütün bölümlerinde iş sağlığı ve güvenliği konusunda inceleme ve araştırmalar yapabilir, gerekli bilgi ve belgelere ulaşım sağlayabilir ve çalışanlarla görüşebilir.

 c) Görevinin gerektirdiği konularda işverenin bilgisi dâhilinde ilgili kurum ve kuruluşlarla işyerinin iç düzenlemelerine uygun olarak işbirliği yapabilir.

Tam süreli iş sözleşmesi ile görevlendirilen işyeri hekimleri, çalıştıkları işyeri ile ilgili mesleki gelişmelerini sağlamaya yönelik eğitim, seminer ve panel gibi organizasyonlara katılma hakkına sahiptir. Bu gibi organizasyonlarda geçen sürelerden bir yıl içerisinde toplam beş iş günü kadarı çalışma süresinden sayılır ve bu süreler sebebiyle işyeri hekiminin ücretinden herhangi bir kesinti yapılamaz.

İşyeri Hekimliği Eğitimlerinin Kazanımları:

Ankara işyeri hekimliği kursu Yeni Uzman Akademi, işyeri hekimi olmak isteyen adayları Aile, Çalışma Ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının görevlendirmesi ile ÖSYM tarafından yapılan işyeri hekimliği  (İSG-İH) sınavlarına hazırlamakla beraber, iş kariyerlerine donanımlı bir şekilde adım atmalarını sağlar.

İşyeri Hekimliği Eğitimlerine Başvuru Evrakları Nelerdir?

İşyeri Hekimliği kurslarına kayıt yaptırmak isteyen adayların Ankara işyeri hekimliği kursu Yeni Uzman Akademi’ye bazı evraklar sunması gerekmektedir. Bu evraklar;

Kurs Başvuru Dilekçesi:

Adayların vatandaşlık numaralarının da bulunduğu ve hangi kursu almak istedikleri belirtir ıslak imzalı dilekçedir. Kursa kayıt işlemleri için Ankara işyeri hekimliği kursu Yeni Uzman Akademi’ye başvurduğunuzda, kurumdan alabiliriz. 

Kimlik (Nüfus Cüzdanı):

Üzerindeki resim ve yazıların okunur şekilde olması gerekmektedir.   

Diploma:

Türkiye’deki üniversitelerin tıp fakültelerine ait diploma veya YÖK tarafından denklik verilmiş yurt dışındaki üniversitelerin tıp fakültelerine ait diplomalar veya geçici mezuniyet belgeleri ile e-devlet üzerinden alınan mezuniyet belgeleri bakanlık tarafından geçerli sayılmaktadır.  

İşyeri Hekimliği Eğitimleri

Ankara işyeri hekimliği kursu Yeni Uzman Akademi’de işyeri hekimliği eğitimleri bakanlığın programları doğrultusunda 180 saati teorik 40 saat de pratik olmak üzere 220 saat olarak işlenirken; teorik dersler de uzaktan eğitim ve örgün eğitim olmak üzere iki bölümde işlenir.

Teorik eğitimler:

  1. Uzaktan Eğitim: Süresi 90 saattir. 81 saati asenkron yani eşzamanlı olmadan katılımcıların  Ankara işyeri hekimliği kursu Yeni Uzman Akademi’nin uzaktan eğitim sistemi Yeniuzman.isguzem.online üzerinden diledikleri saatlerde sisteme bağlanıp kayıtlı dersleri takip etmeleri ile yapılır. 9 saati ise Ankara işyeri hekimliği kursu Yeni Uzman Akademi’nin eğiticileri tarafından senkron yani eş zamanlı olarak verilen derslerden oluşur.
  2. Örgün Eğitim: Süresi 90 saat olup Ankara işyeri hekimliği kursu Yeni Uzman Akademi’nin eğiticileri tarafından eğitim kurumunun dersliklerinde verilen derslerdir.

Pratik Eğitimler:

Bu bölüm staj eğitimi adı ile de bilinir. Eğitimler ise Ankara işyeri hekimliği kursu Yeni Uzman Akademi’nin işyeri hekimleri rehberliğinde uygun işyerlerinde verilir. Ankara işyeri hekimliği kursu Yeni Uzman Akademi’nin pratik eğitimleri ile katılımcılar eğitimlerini tamamlamakla beraber işyeri hekimliği kariyerlerine adım attıklarında yerine getirmeleri gerekli görevleri saha deneyimi ile perçinlemiş olurlar.

Kovid -19 Pandemisi Sürecinde Ankara İşyeri Hekimliği Kursu Yeni Uzman Akademi’de Eğitimler

Ankara işyeri hekimliği kursu Yeni Uzman Akademi bakanlığın da direktifleri ile teorik eğitimlerin yüz yüze yapılan 90 saatlik kısmını pandemi kurallarına uymak ve uyulmasına yardımcı olmak amacı ile online sistem üzerinden senkron yani eş zamanlı olarak yapmaktadır. Bu sayede hem eğitimler hız kesmeden devam etmekte hem de Ankara işyeri hekimliği kursu Yeni Uzman Akademi’den yoğun mesai şartları ve birçok olumsuzluk sebebi ile eğitim alamayan hekimlerimizin eğitim almasına fırsat tanınmıştır.  

Eğitimlerin Tamamlanması Sonrasında Yapılması Gereken İşlemler

İşyeri hekimi olabilmek için eğitim almak olmazsa olmaz bir kural olmakla beraber sonrasında da yapılması gereken işlemler vardır.

İşyeri Hekimliği Sınavları Başvuru İşlemleri:

İşyeri hekimi olmak isteyen adaylar kurslarını başarı ile bitirmelerinin ardından bakanlığın görevlendirmesi ile ÖSYM tarafından yapılan işyeri hekimliği sınav başvurularını yaparak sınava girmeli ve gereken puanı da almalıdırlar.

İşyeri Hekimliği Sertifikası İşlemleri:

İşyeri hekimleri ÖSYM tarafından yapılan sınavlarda gerekli puanı aldıktan sonra bakanlığın yapılmasını istediği işlemleri gerçekleştirip, sertifika harcını yatırarak işyeri hekimliği sertifikalarını almalıdırlar. İşyeri hekimliği sertifikasını alanlar bakanlığın tanıdığı ve resmi olarak yetki vermiş olduğu, işyeri hekimi olarak görev yapabilirler.

Ankara İşyeri Hekimliği Eğitimlerinde Yeni Uzman Akademi Farkı

Biz bir aileyiz; çünkü her kursiyerimizi eğitim ailemizin bir parçası olarak görüyoruz ve onlarla beraber hareket ediyoruz. Kursiyerlerimiz ile olan iyi ilişkilerimiz sadece kurs süreci içerisinde değildir. Kursiyerlerimizin işyeri hekimliği kariyerleri boyunca yanlarında olmaya da devam ediyoruz.

Ankara işyeri hekimliği kursu Yeni Uzman Akademi  https://www.facebook.com/taner.basol.311     ve https://instagram.com/yeni_uzmanakademi?igshid=j2kucvlxiut   instagram sayfaları aracılığı ile hem kursiyerlerini işyeri hekimliği ile ilgili gelişmelerden sürekli haberdar ederken aynı zamanda işyeri hekimliği iş ilanlarını da yine sosyal medya hesaplarından yayımlamaktadır. Siz de bizleri sosyal medyadan takip ederek hem işyeri hekimliği ile ilgili gelişmelerinden hem de iş ilanlarından haberdar olun.

İşyeri hekimliği ve tüm İSG ders notlarını https://yeniuzmanakademi.com/is-guvenligi-ders-notlari sayfamızdan indirebilir ayrıca sayfamız üzerinden eğitimler ile ilgili ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz.