İSTANBUL YENİ UZMAN AKADEMİ İŞYERİ HEMŞİRELİĞİ / DSP EĞİTİMLERİ

İstanbul Diğer Sağlık Personeli Kursu olan Yeni Uzman Akademi olarak uzman eğitim kadromuz, güleryüzlü eğitim danışmanlarımız ve birbirinden kaliteli eğitim materyallerimiz ile A sınıfı iş güvenliği kursu, B sınıfı iş güvenliği kursu, C sınıfı İş Güvenliği Kursu, işyeri hekimliği kursu, işyeri hemşireliği kursu eğitimleri vermekteyiz.

İş yerlerinde işin yürütüldüğü esnada çeşitli sebeplerle sağlığa zarar verebilecek koşullardan korunmak amacıyla yapılan sistemli ve bilimsel çalışmalar “İş Sağlığı ve Güvenliği” olarak tanımlanmaktadır.  Evrensel anlamda ise İş sağlığı ve güvenliği; henüz bir tehlike veya arıza meydana gelmeden, tehlikeler ve riskler öngörülerek, bunların kabul edilebilir olup olmadığına karar verme çalışmalarını kapsamaktadır.

 6331 Sayılı İş sağlığı ve Güvenliği Kanunu eski geleneksel yaklaşımlar yerini çağdaş yaklaşımlara bırakmıştır. Geleneksel yaklaşımda, kazaların ve sistem bozukluklarının incelenmesi baz alınırken, olay sonrası inceleme ve işin yeniden düzenlenmesini hedef alınır. Çağdaş güvenlik yaklaşımı ise, sistem hataları yerine, güvenlik yönetim sisteminin incelenmesi, risk değerlendirme ve güvenlik kültürüne ağırlık verir. Burada amaç olay gerçekleşmeden çalışanların güvenliği sağlayacak adımlar atmaktadır.

 

İşyeri Hemşiresinin Tanımı

İstanbul Diğer Sağlık Personeli Kursu, İşyeri Hekimliği Kursu
İstanbul Diğer Sağlık Personeli Kursu

İşyeri Hemşiresi / Diğer Sağlık Personeli (DSP),  işletmelerde oluşabilecek acil durumlarda çalışan personelin sağlıklarını kontrol altına almakla yükümlü, işyeri hekimi ile birlikte görev alan personeldir.  İşyeri Hemşireleri / Diğer Sağlık Personeli (DSP), bakanlık tarafından yetkilendirilmiş ve belgelendirilmiş personeldir.

İşyeri Hemşiresi / Diğer Sağlık Personeli (DSP)’nin Görevleri Nelerdir?

6331 Sayılı İş Sağlığı Ve Güvenliği Kanununda İşyeri Hemşirelerinin Görevleri Şu Şekilde Belirlenmiştir;

  İş sağlığı ve güvenliği hizmetlerinin planlanması, değerlendirilmesi, izlenmesi ve yönlendirilmesinde işyeri hekimi ile birlikte çalışmak, veri toplamak ve gerekli kayıtları tutmak.

– Çalışanların sağlık ve çalışma öykülerini işe giriş/periyodik muayene formuna yazmak ve işyeri hekimi tarafından yapılan muayene sırasında hekime yardımcı olmak.

 -Özel politika gerektiren grupların takip edilmesi ve gerekli sağlık muayenelerinin yaptırılmasını sağlamak.

 -İlk yardım hizmetlerinin organizasyonu ve yürütümünde işyeri hekimi ile birlikte çalışmak.

– Çalışanların sağlık eğitiminde görev alırlar.

– İşyeri bina ve eklentilerinin genel hijyen şartlarının sürekli izlenip denetlemesinde işyeri hekimiyle birlikte çalışmak.

– İşyeri hekimince verilecek iş sağlığı ve güvenliği ile ilgili diğer görevleri yürütmek.

 -İşyerinde görevli çalışan temsilcisi ve destek elemanlarının çalışmalarına destek sağlamak ve bu kişilerle işbirliği yapmaktır.

İşyeri Hemşiresi Olabilme Şartları Nelerdir?

Uygun Bölümlerden Mezun Olmak

İşyeri hemşiresi olarak görev almak isteyenlerin öncelikle;

İşyeri Hemşiresi olabilmek için gerekli olan ilk şart; Hemşirelik, Sağlık Memurluğu, Acil Tıp Teknisyenliği ve Çevre Sağlığı Teknisyenliği bölümlerden mezun olmak gerekmektedir. 

İşyeri Hemşiresi Eğitimi Almak

İşyeri Hemşiresi olabilmek için bakanlık tarafından belirlenen bir başka şart da ‘‘eğitim alma’’ zorunluluğudur. Adayların, bakanlığın gerekli eğitim programlarını düzenleyebilmesi için yetkilendirdiği eğitim merkezlerinden eğitim alırlar. İşyeri hemşireliği eğitim programları;

45 saat uzaktan eğitim ve 45 saat örgün eğitim programından oluşur. Ankara işyeri hemşireliği kursu Yeni Uzman Akademi’de Örgün eğitimler pandemi döneminde online sisteme taşımıştır. Online sistem aracılığıyla eğitimler kesintiye uğramadan devam ederken, kursiyerlerimize de ev konforunda eğitim fırsatı sağlıyoruz.  

Diğer Sağlık Personeli Eğitimlerinde İstanbul Yeni Uzman Akademi Farkı

Sektörde 7. yılını geride bırakmak üzere olan İstanbul Yeni Uzman Akademi, İş Güvenliği alanında birçok başarıya imza atmış bir eğitim kurumudur. İstanbul Yeni Uzman Akademi katılımcılarını sadece sınavlara hazırlamakla kalmaz aynı zamanda mesleğe atıldıkları dönem tam anlamı ile bir profesyonel olarak çalışmalarını sağlar.

İş güvenliği tüm kamuoyunun dikkatle takip ettiği ve her geçen gün önemi daha da artan bir konudur. İstanbul Yeni Uzman Akademi de bu alanda mesleğinin en iyilerini yetiştirmek için azim ve kararlılıkla çalışan ve üstüne düşen görevi yerine getirmek için de alanının en iyileri ile çalışan bir eğitim kurumudur.

Pandemi döneminde örgün eğitim derslerini internet ortamına taşıyan İstanbul işyeri hemşireliği kursu Yeni Uzman Akademi ile profesyonelliğe her zaman bir adım daha yakınsınız. İstanbul Yeni Uzman Akademi’den Diğer Sağlık Personeli (DSP) eğitimi almanız halinde sınav öncesi yenileme ve soru çözme programlarından ücretsiz yararlanabilir ve dışarıda satışı olmayan yani İstanbul Yeni Uzman Akademi öğrencileri için özel hazırlanmış Diğer Sağlık Personeli Sınavlarına Hazırlık Kitabına da ücretsiz sahip olabilirsiniz.  Siz de işinizin uzmanı olmak için İstanbul işyeri hemşireliği kursu Yeni Uzmanı tercih ederek başarıyı yakalayın.

İstanbul işyeri hemşireliği kursu Yeni Uzman Akademi bakanlık tarafından yetkilendirilmiş bir eğitim kurumudur. Eğitimlerinde öğrenci odaklı ders tekniğini kullanmakla beraber bu dersleri eğitim alanında tecrübeli eğitimciler eşliğinde sunmaktadır. Her işyeri hekimliği sınavı öncesinde kursiyerleri için soru çözüm programları hazırlayan İstanbul işyeri hemşireliği kursu Yeni Uzman Akademi, bu eğitimleri de yine bütün kursiyerlerine ücretsiz olarak sunmaktadır.

İstanbul işyeri hemşireliği kursu Yeni Uzman Akademi eğitimlerine katılan her kursiyere işyeri hekimliği sınavlarına hazırlık kitapları ve soru bankası hediye etmektedir.

Sınavlara yeterince çalışamayıp başarısız olan kursiyerlerimizi sonraki sınav döneminde eğitimlere ücretsiz olarak misafir öğrenci statüsünde alıyoruz..  

İstanbul işyeri hemşireliği kursu Yeni Uzman Akademi İSG alanındaki rehberlik çalışmalarına sosyal medya üzerinden de devam etmektedir. Eğitim kurumumuzu https://www.facebook.com/taner.basol.311 facebook ve https://instagram.com/yeni_uzmanakademi?igshid=j2kucvlxiut instagram adresle

rinden takip ederek başta işyeri hekimliği olmak üzere tüm iş sağlığı ve güvenliği gelişmeleri hakkında bilginiz olsun hem de iş ilanlarını takip edin.

Öte yandan https://yeniuzmanakademi.com/is-guvenligi-ders-notlari sayfasından ders materyallerimizi de ücretsiz indirebileceğiniz gibi https://yeniuzmanakademi.com/is-sagligi-ve-guvenligi-mevzuatlari sayfamız üzerinden gerekli mevzuatları da indirebilirsiniz.

İSG Hizmetleri sadece bir meslek değil aynı zamanda bir kariyerdir. Bizler bunun farkındayız ve bu konuda kursiyerlerimize yardımcı olabilmek adına kurslarının bitmesinin ardından online İngilizce ve Rusça eğitimleri düzenliyoruz.

Her işyeri hekiminin almasının fayda olacağını düşündüğümüz ISO 45001 Eğitimini de online olarak ücretsiz veriyoruz.

Yeni Uzman Akademili olarak sizler de birçok avantajdan yararlanabilirsiniz.