İş Sağlığı Ve güvenliği Ne Demektir?

İstanbul İş Güvenliği Kursu olan Yeni Uzman Akademi olarak başarıya giden yolda sizinle beraberiz. Yeni Uzman Akademi ayrıca A,B,C sınıfı iş güvenliği kursu, işyeri hekimliği kursu, işyeri hemşireliği kursu, temel isg kursu ve hijyen kursu da vermektedir.

İş Sağlığı, hastalıkların ve kazaların önlenmesi ve kontrolü ile çalışanların sağlığını geliştirmeyi ve korumayı amaçlayan yoğun disiplin faaliyetidir. İş Sağlığı Ve Güvenliği iş yerlerinde sağlık ve güvenliği sağlar. Güvenli ve sağlıklı çalışmanın yanı sıra iyi çalışma ortamları ve organizasyonları oluşturmayı teşvik eder. Çalışanların fiziksel, zihinsel ve sosyal refahını artırmayı ve çalışma kapasitelerinin iyileştirilmesini ve sürdürülmesini desteklemeyi amaçlamaktadır. İşçileri sosyal ve ekonomik olarak üretken bir yaşam sürmeleri ve sürdürülebilir kalkınmaya etkin bir şekilde katkıda bulunmaları için güçlendirmeye çalışır.

İstanbul İş Güvenliği Kursu, İşyeri Hekimliği Kursu
İstanbul İş Güvenliği Kursu

 İş Sağlığı Ve Güvenliği hizmetleri İş sağlığı Ve Güvenliği Uzmanlarının rehberliğinde yapılır.

 İş Güvenliği Uzmanı:  Usul ve esasları yönetmelikle belirlenen, iş sağlığı ve güvenliği alanında görev yapmak üzere bakanlıkça yetkilendirilmiş, iş güvenliği uzmanlığı belgesine sahip mühendislik veya mimarlık eğitimi veren fakültelerin mezunları ile teknik elemanıdır. İş sağlığı ve Güvenliği Uzmanı ise belli bir disiplin içersinde yetişmiş ve Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş kişilerdir.

 İş Sağlığı Ve güvenlik Uzmanlığı Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından tehlike sınıfına göre;

C Sınıfı: Az Tehlikeli Yerler, B Sınıfı Tehlikeli Yerler, A Çok Tehlikeli Yerler olmak üzere üç gruba ayrılmıştır.

İş Sağlığı Ve Güvenliği Eğitimleri

Kayıt başvurusu için;

Nüfus Cüzdanı Fotokopisi

Diploma

Kayıt Başvuru Dilekçesi ( Kayıt esnasında eğitim kurumumuzdan temin edebilirsiniz)

Eğitim Süreci;

İş sağlığı ve güvenliği eğitimler toplam olarak 220 saatten oluşmaktadır. Bu 220 saatlik eğitimler 90 saat uzaktan eğitim, 90 saat örgün eğitim ve 40 saatte staj eğitiminden oluşur.

Uzaktan Eğitim:  

İstanbul iş güvenliği kursu Yeni Uzman Akademi’nin Uzaktan Eğitim sayfası üzerinden uzaktan eğitim süresi içersinde dilediğiniz saatlerde eğitim alabilirsiniz. Dersleri tekrar etme şansınız vardır.   

Örgün Eğitim:

İstanbul iş güvenliği kursu Yeni Uzman Akademi’nin sizler için özel tasarlanmış sınıflarında önceden belirlenmiş saatler içersinde profesyonel kadromuz eşliğinde işlenen derslerdir.

Staj eğitimi: İstanbul güvenliği kursu Yeni Uzman Akademinin İSG Profesyonelleri    ( İş Sağlığı Ve Güvenliği Uzmanları) gözetiminde iş sağlığı ve güvenliği hizmeti verilen iş yerlerinde uygulamalı görülen derslerdir.  

Yeni Uzman Akademi’de Eğitimlerin Gün ve Saatleri Nasıl Düzenlenir?

Uzaktan eğitimler, kesintisiz olarak 15 gün süresince kursiyerin dilediği saatlerde internet sayfamız üzerinden yapılır.

Örgün eğitimler, kursiyerlerin istekleri doğrultusunda hafta sonu kursları, hafta içi kursları ve kesintisiz 15 gün devam eden üç farklı kurs seçenek sunmaktadır.

Ders saatleri; sabah 09:00 – 15:00 ve 15:00 – 21:00 saatleri arasında olmak üzere iki farklı program sunmaktadır. 

İSG Denilince Akla Biz Geliriz

İş sağlığı ve güvenliği eğitimlerinde 7 yılı aşkın süredir kurslar düzenleyen eğitim kurumumuz İstanbul iş güvenliği kursu Yeni Uzman Akademi sektörde her zaman kendisinden taktirle söz ettiren bir eğitim kurumudur. 

Başta İSG alanındaki eğitimleri olmak üzere kurs alan bütün kursiyerlerimize

  • Ücretsiz soru bankası ve konu anlatımından oluşan kitap seti
  • IS0 45001 Eğitimi
  • İngilizce ve Rusça eğitimlerini de ücretsiz veriyoruz.

Eğitimlerini İstanbul işyeri hekimliği kursu Yeni Uzman Akademi’den alan kursiyerlerimize ücretsiz eğitimleri vermekle beraber eğitimlerimizi online olarak yaparak her katılımcının ev konforunda, eğitim almasını sağlıyoruz. Türkiye’nin her yerinden internet aracılığıyla derslerimize katılabileceğiniz gibi https://yeniuzmanakademi.com/is-guvenligi-ders-notlari sayfamızdan ders notlarını

https://yeniuzmanakademi.com/is-sagligi-ve-guvenligi-mevzuatlari sayfamızdan da kursiyerimiz olma şartı olmadan mevzuatların tümünü indirebilirsiniz.

Ayrıca sosyal medya hesaplarımızı takip ederek İSG alanındaki yeniliklerden ve yine İSG alanındaki iş ilanlarından haberdar olabilirsiniz. Sizler için sosyal medya hesaplarımızın linki: https://www.facebook.com/taner.basol.311 facebook ve https://instagram.com/yeni_uzmanakademi?igshid=j2kucvlxiut instagram adreslerimizden bizi takip edin haberiniz olsun.