İŞYERİ HEMŞİRELİĞİ / DİĞER SAĞLIK PERSONELİ (DSP) EĞİTİMLERİ

İşyeri Hemşiresi / Diğer Sağlık Personeli (DSP) Ne Demektir?

İzmir Diğer Sağlık Personeli Kursu olan Yeni Uzman Akademi olarak uzman eğitimciler, geniş döküman arşivi, güleryüzlü eğitim danışmanlarımız ile iş güvenliği kursu, işyeri hekimliği kursu, işyeri hemşireliği kursu eğitimlerini vermekteyiz.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın 6331 Sayılı İş Sağlığı Ve güvenliği Kanunu gereğince; işyerlerinde çalışanların iş sağlığı ve güvenliğinin kontrol edilmesi ve yine var olan çalışma şartlarının iyileştirilmesi için işverenin istihdam etmesi gereken personeldir. 

İzmir Diğer Sağlık Personeli Kursu, İşyeri Hekimliği Kursu
İzmir Diğer Sağlık Personeli Kursu

 

Kimler İşyeri Hemşiresi Olabilir?

Hemşirelik

Acil Tıp Teknisyenliği

Sağlık Memurluğu

Çevre Sağlığı Teknisyenliği Bölümlerinden mezun olanlar İşyeri Hemşiresi / Diğer Sağlık Personeli olabilirler.

İzmir Yeni Uzman Akademi İşyeri Hemşireliği Kursu Başvuruları

İşyeri hemşireliği (DSP) alanında eğitim almak isteyen kursiyer adaylarımız eğitim kurumumuza,

Diploma

Nüfus Cüzdanı

Kurs Başvuru Dilekçesi ile başvuru yapabilirler.  

İzmir İşyeri Hemşireliği Kursu Yeni Uzman Akademi’de DSP Eğitimleri Süreci

İzmir işyeri hemşireliği kursu Yeni Uzman Akademi’de eğitimler, teorik eğitim şeklinde yapılmaktadır. Bu eğitimler toplam 90 saattir. Eğitimlerin 45 saati uzaktan eğitim olarak yapılırken diğer 45 saati ise örgün eğitim şeklinde eğitim kurumumuzda gerçekleştirilirken; pandemi dönemi ile beraber örgün eğitimler de internet acılığı ile yapılmaya başlanmıştır. Sağlık emekçilerimiz işyeri hemşireliği/ DSP eğitimlerinin tamamını internet aracılığı ile eğitim kurumumuza uğramadan dahi eğitimlerimi tamamlayabilirler.  

Diğer Sağlık Personelinin Görevleri Nelerdir?

*İş sağlığı ve güvenliği hizmetlerinin planlanması, değerlendirilmesi, izlenmesi ve yönlendirilmesinde işyeri hekimi ile birlikte çalışmak, veri toplamak ve gerekli kayıtları tutmak.

*Çalışanların sağlık ve çalışma öykülerini işe giriş/periyodik muayene formuna yazmak ve İşyeri Hekimi tarafından yapılan muayene sırasında hekime yardımcı olmak.

*Özel politika gerektiren grupların takip edilmesi ve gerekli sağlık muayenelerinin yaptırılmasını sağlamak.

*İlk yardım hizmetlerinin organizasyonu ve yürütümünde işyeri hekimi ile birlikte çalışmak.

*Çalışanların sağlık eğitiminde görev almak.

*İşyeri bina ve eklentilerinin genel sağlığa uygunluk şartlarının sürekli izlenip denetlemesinde işyeri hekimiyle birlikte çalışmak.

*İşyeri hekimince verilecek iş sağlığı ve güvenliği ile ilgili diğer görevleri yürütmek.

*İşyerinde görevli çalışan temsilcisi ve destek elemanlarının çalışmalarına destek sağlamak ve bu kişilerle işbirliği yapmak.

İşyeri Hemşireliği Eğitimlerinde Öncü İsim İzmir Yeni Uzman Akademi Farkı

Sektörün 7 yıldır öncü ismi İzmir Yeni Uzman Akademi, İş Güvenliği alanında birçok başarıya imza atmış bir eğitim kurumudur. İzmir Yeni Uzman Akademi katılımcılarını sadece sınavlara hazırlamakla kalmaz aynı zamanda mesleğe atıldıkları dönem tam anlamı ile bir profesyonel olarak çalışmalarını sağlar.

İş güvenliği tüm kamuoyunun dikkatle takip ettiği ve her geçen gün önemi daha da artan bir konudur. İzmir Yeni Uzman Akademi de bu alanda mesleğinin en iyilerini yetiştirmek için azim ve kararlılıkla çalışan ve üstüne düşen görevi yerine getirmek için de alanının en iyileri ile çalışan bir eğitim kurumudur.

Pandemi döneminde örgün eğitim derslerini internet ortamına taşıyan İzmir işyeri hemşireliği kursu Yeni Uzman Akademi ile profesyonelliğe her zaman bir adım daha yakınsınız. İzmir Yeni Uzman Akademi’den Diğer Sağlık Personeli (DSP) eğitimi almanız halinde sınav öncesi yenileme ve soru çözme programlarından ücretsiz yararlanabilir ve dışarıda satışı olmayan kursiyerlerimiz için özel hazırlanmış Diğer Sağlık Personeli Sınavlarına Hazırlık Kitabına da ücretsiz sahip olabilirsiniz.  Siz de işinizin uzmanı olmak için İzmir işyeri hemşireliği kursu Yeni Uzmanı tercih ederek başarıyı yakalayın.

İzmir işyeri hemşireliği kursu Yeni Uzman Akademi bakanlık tarafından yetkilendirilmiş bir eğitim kurumudur. Eğitimlerinde öğrenci odaklı ders tekniğini kullanmakla beraber bu dersleri eğitim alanında tecrübeli eğitimciler eşliğinde sunmaktadır. Her işyeri hekimliği sınavı öncesinde kursiyerleri için soru çözüm programları hazırlayan İzmir işyeri hemşireliği kursu Yeni Uzman Akademi, bu eğitimleri de yine bütün kursiyerlerine ücretsiz olarak sunmaktadır.

İzmir işyeri hemşireliği kursu Yeni Uzman Akademi eğitimlerine katılan her kursiyere işyeri hekimliği sınavlarına hazırlık kitapları ve soru bankası hediye etmektedir.

Sınavlara yeterince çalışamayıp başarısız olan kursiyerlerimizi sonraki sınav döneminde eğitimlere ücretsiz olarak misafir öğrenci statüsünde alıyoruz..  

İzmir işyeri hemşireliği kursu Yeni Uzman Akademi İSG alanındaki rehberlik çalışmalarına sosyal medya üzerinden de devam etmektedir. Eğitim kurumumuzu https://www.facebook.com/taner.basol.311 facebook ve https://instagram.com/yeni_uzmanakademi?igshid=j2kucvlxiut instagram adresle

rinden takip ederek başta işyeri hekimliği olmak üzere tüm iş sağlığı ve güvenliği gelişmeleri hakkında bilginiz olsun hem de iş ilanlarını takip edin.

Öte yandan https://yeniuzmanakademi.com/is-guvenligi-ders-notlari sayfasından ders materyallerimizi de ücretsiz indirebileceğiniz gibi https://yeniuzmanakademi.com/is-sagligi-ve-guvenligi-mevzuatlari sayfamız üzerinden gerekli mevzuatları da indirebilirsiniz.

İSG Hizmetleri sadece bir meslek değil aynı zamanda bir kariyerdir. Bizler bunun farkındayız ve bu konuda kursiyerlerimize yardımcı olabilmek adına kurslarının bitmesinin ardından online İngilizce ve Rusça eğitimleri düzenliyoruz.

Her işyeri hekiminin almasının fayda olacağını düşündüğümüz ISO 45001 Eğitimini de online olarak ücretsiz veriyoruz.

Yeni Uzman Akademili olarak sizler de birçok avantajdan yararlanabilirsiniz.